Az Észak - Mátra Speciális Mentő és Önkéntes Tűzoltó Egyesületünk a tegnapi napon állampolgári bejelentés alapján eltűnt személy felkutatásában vett részt. Az idős hölgy gombázni indult családtagjaival, de elveszítették egymást. A rendőrség szakemberei szinte azonnal megkezdték a keresését. Ekkor csatlakozott be Egyesületünk is 9 fővel és 4 gépjárművel a keresésbe. Rövid egyeztetés és térkép szerinti behatárolás után megkezdtük a háromirányú keresést. Gépjárművekkel a mellékutakat kutattuk végig ,miközben több gyalogos csapat a környező erdős területeteket, túraútvonalakat és bekötőutakat vizsgálta át.

Időközben körülbelül 100 fősre duzzadt a keresőcsapat. A hajnali órákban a párás-ködös idő miatt a látási viszonyok lecsökkentek, igy a keresést meg kellett szakítanunk. A kora reggeli első telefonhíváskor kaptuk a hírt, hogy a hölgyet éppségben megtalálták. JÓTANÁCS ha túrazni indul!!!!!!!!!!

- Megfelelő mennyiségű folyadék

- Táplálék - Telefon (töltött akkumlátorral)

- Jelző síp - amely nagymértékben megkönnyíti a keresést

- Lámpa

- Térkép +iránytű

Kérjük, ezeket a hasznos dolgokat NE feledje otthon ha túrázni indul!

Köszönjük!