Egyesületünk tagjai közül 5 fő végezte el a napokban a KEHOP-1.6.0-15-2016-00017 keretén belül átvett eszközök típusvizsgáját, így azokat már használatba is vehetjük szükség esetén. Korábbi cikkünkben már említésre került, hogy a fenti projekt keretén belül két darab aggregátort és két szivattyút kapott egyesületünk. Ezen kívül a hivatásos állománnyal közös mentési gyakorlaton is részt vettünk...

 

A gyakorlat keretében a szimulált helyzetben egy sérült túrázó személy volt, aki sérülése miatt nem tud önállóan visszajutni lakott területre, segítséget kért. Feladat volt megtalálni, és a további ellátás helyszínére biztonságosan eljuttatni személyt, amelyet egyesületünk tagjai sikeresen végrehajtottak. Így a kicsit nyugalmasabb időszak sem telik eseménytelenül számunkra. Továbbra is képezzük magunkat, amikor lehetőség adódik, hogy minél hatékonyabban és gyorsabban segíthessünk, amikor szükség van ránk!