Egyesületünk a bevetések és a képzések között különösen nagy figyelmet fordít a lakosság, főleg a gyerekek tájékoztatására. Igyekszünk minél szélesebb réteggel megismertetni a tűz és balesetmegelőzés módjait, illetve bemutatni nekik, mit tehetnek, ha már megtörtént a baj. Természetesen bemutatjuk egyesületünk és a hivatásos állomány munkáját, feladatait és eszközeinket. Akárcsak a múlt évben, idén is megragadtunk minden lehetőséget, hogy játékos formában megismertessük az előbb felsorolt dolgokat az egészen kicsiktől a nyugdíjasokig, lehetőeg mindenkivel. Ebben az évben 11 alkalommal vettünk részt különböző szabadtéri rendezvényeken, táborokban, iskolákban...

Az előadások, illetve rendezvények többségében a Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hivatásos állományú tagjaival, illletve a Vöröskereszt Nógrád Megyei Szervezetével közösen vettünk részt. Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani nekik a közreműködésükért. Alább egy kis képes összefoglalót láthatnak a rendezvényekről.